Herinrichting speeltuinen gaat door!

Het is al weer even geleden dat het nieuwe inrichtingsplan voor de speeltuinen aan de Vrijburg en aan het Risplân op de site gepresenteerd werd.  Sinds begin vorig jaar is een commissie bezig geweest met het aanschrijven van diverse fondsen voor subsidie.   We kunnen het plan in de oorspronkelijke vorm niet volgens plan uitvoeren omdat we bij vele instanties een afwijzing kregen. En toch kunnen we het plan – met jullie hulp – uitvoeren.Gelukkig waren gemeente Littenseradiel, Oranjevereniging Oranje en Heitelân te Easterein , de Rabobank en  woningstichting Elkien en Oranjefonds wel bereid om een bijdrage te doen. Daarom kunnen we het plan tot uitvoering brengen.  We hebben gekozen voor duurzame toestellen, zodat het onderhoud tot een minimum beperkt word.  Met de keuze van de toestellen worden beide speeltuinen uitgerust met een gevarieerd speelaanbod voor kinderen van 2 tot  12 jaar.

Uitvoering

Omdat het totaal aan subsidies  tegenviel moesten er wel wat wijzigingen in het plan doorgevoerd worden. De commissie heeft dit vooral gezocht in meer zelfwerkzaamheid en wijzigingen in de ondergrond.  We zullen dus de komende maanden wat vrijwilligers nodig hebben om de oude toestellen te slopen en de ondergrond in orde te brengen.  De officiële start van de werkzaamheden is op 19 maart  a.s. op de landelijke vrijwilligersdag “Nl doet” van Oranjefonds. We kunnen dan een start maken met de sloop van oude toestellen en het opknappen van bestaande.

Materialen voor de ondergrond

Voor de fundering van het oppervlak dat we met rubbertegels gaan invullen, hebben we oude betontegels nodig van 30 x 30 cm. Heeft u nog een voorraad tegels staan die u beschikbaar wilt stellen of weet u elders een partij te staan, dan kunt u dit melden bij Gerlof Gerlofsma (06 250 23 610 of 332384).

Overzicht speeltoestellen